Castorama organizuje warsztaty „Majsterkowo”. Z tej możliwości skorzystały dzieci z „zerówki”. Warsztaty mają na celu rozwijanie sprawności manualnych, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie oraz zwiększanie świadomości ekologicznej. Tym razem dzieci wykonywały doniczkę z kwiatami. Dobra koordynacja wzrokowo-ruchowa przy nabijaniu gwoździ i przewlekaniu kolorowych nici tutaj się przydała. Kolorowanie kwiatów okazało się łatwym zadaniem, gotowe kwiaty zostały przyklejone do deseczek. Zielone dodatki i inne ozdoby sprawiły, że kwiaty prezentowały się znakomicie. Okazało się, że dziewczynki świetnie posługiwały się młotkiem, nie miały problemu z wbijaniem gwoździ dlatego śmiało można powiedzieć, że majsterkować każdy może.
Na zakończenie warsztatów każdy swoją pracę mógł zabrać do domu, ponadto każdy dostał dyplom i upominek.
EK




