8 czerwca w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Patrona przygotowane przez nauczycieli Renatę Iglar i Krzysztofa Mikołajczyka. Główną ich częścią był „Konkurs wiedzy o Bronisławie Czechu” w formule wzorowanej na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Wzięli w nim udział ochotnicy z klas 4-8 (po dwóch z każdej klasy). Dwa tygodnie wcześniej otrzymali materiały, które były podstawą do samodzielnego przygotowania się. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów dotyczącą biografii bohatera, jego osiągnięć sportowych, działalności patriotycznej, w tym pobytu w Auschwitz i śmierci, oraz aktywności artystycznej i społecznej. Niektóre pytania były ilustrowane materiałami zdjęciowymi oraz filmowymi. Można było obejrzeć np. fragment przedwojennego filmu fabularnego z udziałem Bronisława Czecha oraz relację z konkursu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem z 1932 r.
Po trzech etapach konkursu zwycięzcą został Mateusz Żołądek z klasy VI, drugie miejsce zajął Piotrek Śliwa z kl. VIII, a trzecie – Andrzej Hlawacz również z klasy VI. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, uczniowie zaprezentowali wszechstronną wiedzę, czym zasłużyli na brawa publiczności i nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Szkolny.
Turniej był przeplatany występami artystycznymi w wykonaniu uczniów klasy I – piosenkami oraz tańcami.
Obchody z pewnością przybliżyły postać Patrona naszej szkolnej społeczności.
Krzysztof Mikołajczyk






