Zespół Szkolno – Przedszkolny we Frydmanie

Oficjalna strona Zespołu Szkolno – Przedszkolnego we Frydmanie

  • Szkoła
    • Patron
    • Historia
    • Nauczyciele
    • Archiwum
  • Dla ucznia i rodzica
    • Zarządzenia
    • Ubezpieczenie
    • Dzwonki
    • Dojazd
    • Podręczniki
    • Rada Rodziców
    • Samorząd uczniowski
    • Sukcesy naszych uczniów
    • Dyżury nauczycieli
    • Regulaminy i procedury
      • Regulamin ścianki wspinaczkowej
    • Wytyczne dla zdających egzamin
    • RODO
  • Projekty
    • Przyjazna szkoła
    • Wolontariat
    • Akademia Mistrzów Techniki
    • Bezpieczna szkoła
    • Indywidualne potrzeby – powszechne możliwości
    • Mieć wyobraźnię miłosierdzia
    • Małopolska Tarcza Humanitarna
    • Szlachetna Paczka
    • Akcja zbierania nakrętek
    • Szkolny Festiwal Nauki
    • Doradztwo zawodowe
    • CodeWeek
      • CodeWeek 2020
      • CodeWeek 2021
      • CodeWeek 2022
  • Przedszkole
    • Aktulaności
    • Nasze prace
      • Pszczółki
        • Archiwum
    • Kontakt
  • Konkursy
    • PROSTO Z POLA NA IDOLA
    • ENJOY READING
  • Kontakt
  • Kółka zainteresowań
    • Kółko plastyczne
    • Laboratoria Przyszłości

Rowerowe zakończenie roku szkolnego

23 czerwca klasa V wybrała się na wycieczkę wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Może niezupełnie „wokół”, ponieważ pojechaliśmy tylko jedną stroną jeziora, tą łagodniejszą, tam i z powrotem, za to łącznie zrobiliśmy 32 km.

Wyruszyliśmy o 9 rano z Frydmana i przez Dębno, Maniowy, Kluszkowce dojechaliśmy pod zamek w Czorsztynie. Oczywiście poruszaliśmy się cały czas ścieżką rowerową, zatrzymując się kilka razy na postoje i konsumpcję lodów, napojów i innych przekąsek w przydrożnych punktach gastronomicznych. Ruch na ścieżce z uwagi na porę dnia i tygodnia był dość mały, pogoda wręcz idealna (słonecznie, ale nie gorąco), a humory wyśmienite (tuż, tuż wakacje!). Nie przeszkodziły w tym nawet drobne incydenty. A to upadek już na starcie i obdarte kolano, a to spadnięcie łańcucha, czy wywrotka na pobocze po wkręceniu się sznurówki w łańcuch.

Na zakończenie wycieczki mieliśmy ognisko na terenie kampingu „Łęg”. Były pieczone kiełbaski, chlebek i oczywiście pianki. Wróciliśmy zmęczeni, ale paradoksalnie… wypoczęci!

Krzysztof Mikołajczyk

https://zespolfrydman.lapszenizne.pl/wp-content/uploads/2026/06/2.mp4
24 czerwca 2026 szkola

Post navigation

NO BACKPACK DAY – DZIEŃ BEZ PLECAKA! → ← Sukces w międzyszkolnym konkursie plastycznym
Powered by WordPress | theme SG Double